RÖPORTAJLAR
 • İdeali Olan İnsanlar İddialı Olmalıdır
  İdeali Olan İnsanlar İddialı Olmalıdır
 • Aydil Erol: “Dostların Hasını Gördüm”
  Aydil Erol: “Dostların Hasını Gördüm”
 • İstanbul’un En Büyük Kütüphanesi Rami’de Açılıyor
  İstanbul’un En Büyük Kütüphanesi Rami’de Açılıyor
 • Nâzım Tektaş ile Mülakat
  Nâzım Tektaş ile Mülakat
 • Muaz Ergü’nün Mehmet Nuri Yardım ile Mülakatı
  Muaz Ergü’nün Mehmet Nuri Yardım ile Mülakatı
 • Ahmet Efe: “Sanatta Asıl olan İnançtır”
  Ahmet Efe: “Sanatta Asıl olan İnançtır”
 • Hüseyin Kutlu: “Yazı Sanatımıza Ciddi Bir Alaka Var”
  Hüseyin Kutlu: “Yazı Sanatımıza Ciddi Bir Alaka Var”
 • İttihadı İslam, Meşveretle Olacaktır
  İttihadı İslam, Meşveretle Olacaktır
 • İhsan Kurt ile Mülakat  
  İhsan Kurt ile Mülakat  
 • Muzaffer Deligöz ile Mülakat (1)
  Muzaffer Deligöz ile Mülakat (1)

Yazı, Editörlük ve Medya Kursu Başlıyor
Eklenme Tarihi: 1 Kasım 2022, Salı 06:46 - Son Güncelleme: 1 Kasım 2022 Salı, 06:46
Font1 Font2 Font3 Font4Yazı, Editörlük ve Medya Kursu Başlıyor
Bizim Semaver

 

 

“Yazı Editörlük ve Medya Kursu”, Türk Edebiyatı Vakfı’nda başlıyor. 15 yıldan beri İstanbul ve çevresindeki illerde çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından düzenlenen kurs, iki yıllık salgından sonra yeniden yüz yüze başlıyor. Kurs, son iki yılda internet üzerinden devam ediyordu.

 

Yeni sezonda Türk Edebiyatı Vakfı’nda başlayacak olan kursun hocalığını, edebiyatçı, gazeteci yazar Mehmet Nuri Yardım üstleniyor. 5 Kasım 2022 Cumartesi günü başlayacak olan kurs, 21 Ocak 2023 tarihinde sona erecek. Dersler, saat 16.30’da başlayıp 18.30’da sona erecek. Toplam 12 hafta (üç ay devam) devam edecek. Kursa düzenli olarak devam eden öğrenciler belgelerini, 28 Ocak 2023 tarihinde vakıfta düzenlenecek törenle yazarların ellerinden alacaklar. Öğrenciler, dersler sırasında bazı yazarlarla da tanışacak, tecrübe ve birikimlerinden faydalanacaklar.

 

Yazı Editörlük ve Medya Kursu, Türk Edebiyatı Vakfı’nın Sultanahmet, Divanyolu Caddesi, Nu. 14 adresinde gerçekleşecek. Kursla ilgili olarak Saâdet Örmeci ile görüşülmesi gerekiyor. İrtibat: Tel. 0 212 52616 15 – 527 50 32. E-posta: tedev30@gmail.com site: www.turkedebiyati.com.tr

 

HANGİ TÜRLER İŞLENECEK?

 

Yazı Editörlük ve Medya Kursu’nda edebiyatın ve medyanın temel türleri, uygulamalı olarak ele alınacak. Dersler esnasında Mehmet Nuri Yardım’ın Yazı Masası kitabında yer alan şu 45 yazı türü işlenecek: Anket, Antoloji, Araştırma, Arşiv, Atasözleri, Biyografi, Deneme, Dergi Editörlüğü, Deyimler, Eleştiri, En Çok Kullandığımız Kelimelerin Doğru Yazılışı, Gazete Editörlüğü, Hatıra, Haber, Hikâye, Hitabet, İnceleme, İnternet Sitesi Editörlüğü, Kitap Tanıtımı, Köşe Yazısı, Makale, Masal, Mektup, Mizah, Monografi, Noktalama İşaretleri, Okunabilecek Kitaplar, Özdeyiş, Portre, Radyo Programcılığı, Roman, Röportaj, Senaryo, Seyahat, Sohbet, Sosyal Medya, Şiir, Tarih, Tashih, Televizyon Editörlüğü, Tercüme, Tiyatro Yazarlığı, Toplantı Düzenleme, Yayınevi Editörlüğü.


Bu haberlerde ilginizi çekebilir!